Fortsæt til indhold
Direkte

Få adgang til ferieboliger i Frankrig og resten af Europa hos Investering & Feriebolig

Hos Investering & Feriebolig har alle danskere mulighed for at gøre en investering, der giver mulighed for at rejse billigere – og dermed også oftere – i hele Europa. Det danske aktieselskab har nemlig på forhånd investeret i omkring 50 ferieboliger rund om i verden, og som aktionær i Investing og Feriebolig kan man dermed vælge mellem alt fra danske sommerhuse til ferieboliger i Frankrig, når man skal planlægge sin ferie.

Invester og bliv medejer af flere lækre ferieboliger i Frankrig

Ferieboliger i Frankrig er et populært rejsemål for danskerne hele året rundt, da den unikke franske geografi giver optimale mulighed for alt fra bade- og skiferie til bjergvandring og cykelture i den skønne natur. Derudover byder landet også på en helt særlig madscene og et berigende kulturliv, der gør landet til en oplagt destination for alle rejseglade danskere. Derfor vælger mange også at investere i lejligheder eller ferieboliger i Frankrig, men på www.investeringogferiebolig.dk præsenteres du for et interessant alternativ. Det danske aktieselskab Investering & Feriebolig tilbyder nemlig muligheden for at investere i ferieboliger på en ny måde, der ikke er hverken nær så omfattende eller begrænsende som typisk boligspekulation. Her er det nemlig en aktie i Investering & Feriebolig, du investerer i, og ikke fast ejendom. Du kan investere med både pension, selskabsmidler og frie midler, og det danske aktieselskab tilbyder naturligvis professionel rådgivning hele vejen igennem processen.

Gør en unik investering i sommerhuse på investeringogferiebolig.dk

Mange danskere går også med overvejelser om, om en investering i sommerhus er det rigtige for dem. Der er nemlig utroligt meget charme og frihed ved til enhver tid at kunne pakke tasken og tage ud i nye egne af landet og give sig hen til såvel kultur- som naturoplevelser, der måske ikke præger hverdagen. Er der dog ikke udsigt til, at den glæde, du ville få ud af konceptet, kan måle sig med investeringens størrelse? Men kunne du alligevel godt tænke dig at have et sted at tage hen på ferie op til flere gange om året? Så tilbyder Investering & Feriebolig et alternativ. Hos dem kan du nemlig gøre en investering i sommerhuse, på samme måde som du kan gøre en investering i ferieboliger i Frankrig og mange andre steder i Europa. Her investerer du nemlig i en aktie i Investering & Feriebolig snarere end i et specifikt sommerhus, og som aktionær har du dernæst adgang til over 50 ferieboliger spredt ud over Europa. Du har heller ingen løbende udgifter eller forpligtelser til boligerne, du betaler blot leje samt et gebyr til rengøring og forbrug, når du benytter dem. Det giver dig nogle flere muligheder end en investering i sommerhus.

Investering & Feriebolig tilbyder dermed et nytænkende alternativ til investeringen i sommerhus eller feriebolig, der ikke begrænser investeringen til en enkelt bolig eller en enkelt lokation. Du betaler blot leje, når du benytter boligerne, og den store variation i boligtypen og lokationen sikrer, at der altid er et godt sted at rejse, uanset hvornår på året du holder ferie. Du kan se alle de forskellige boliger på investeringogferiebolig.dk.