• For abonnenter

Efter kamp om at slippe for gebyr er der kun én ting, som afholder 73-årig fra at skrotte tv-udbyder

Jens V. Jørgensen har i månedsvis kæmpet for at få lov at betale sin tv-regning via Betalingsservice. Han mistænker sin tv-udbyder, Allente, for bevidst at spænde ben for ham og andre for at opnå et større gebyr. Det afviser Allente.

Artiklens øverste billede
Jens V. Jørgensen har købt tv gennem udbyderen Allente for at kunne se de store golfturneringer. Foto: Mike Ehrmann/AP

Efter utallige telefonopkald og e-mails til tv-udbyderen Allente i bestræbelserne på at undgå et gebyr på 49 kr. for at betale sin månedlige tv-regning er der kun én ting, som afholder Jens V. Jørgensen fra at skrotte udbyderen. 

 

Mere som dette

Andre læser

Mest læste

Mest læste Finans

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.