• For abonnenter

Mandagsstævnemøde

Randers HK fik klø, da holdet lørdag tabte med 15 mål på udebane til ungarske Györ i Champions League. Spillerne var desuden vidne til en absurd situation på vej til et træningspas, hvor deres buschauffør fik bank af en bodybuilder. Randers HK's landsholdsspiller, Camilla Dalby, fortæller om nederlaget og den uventede oplevelse i bussen.

I slog Györ på hjemmebane. Hvordan kan det være, at I tabte så stort i Ungarn?

»For os var det lidt en bonuskamp. Vi havde to matchbolde til at komme videre, og vi vidste godt, at de ville være opsatte på nærmest at slå os ihjel, efter at vi slog dem på hjemmebane. Og vi kom også ned til en kulisse, hvor det var op ad bakke. Men jeg synes, at det

Mere som dette

Andre læser

Mest læste

Mest læste Finans

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.