• For abonnenter

sport i jp dengang

For 10 år siden 28. oktober 2001: Den tidligere Vejle-træner Ole Fritsen stopper som træner i 1. divisionsklubben Randers Freja, fordi klubledelsen ikke vil ofre flere penge på indkøb af spillere.

31. oktober 2001: Den franske skiløber Regine Cavagnoud dør efter et uheld i Sölden. Under træningen rammer hun en træner, der forsøger at krydse løjpen.

For 25 år siden


27. oktober 1986: Lars Hauth og Jan Harkamp skriver bordtennishistorie ved at vinde NM i herredouble efter finalesejr over de svenske verdensmestre Mikael Appelgren og Ulf Carlsson.

Mere som dette

Andre læser

Mest læste

Mest læste Finans

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.