• For abonnenter

Én tåre og mange millioner kroner: »Det var hårdt at sige farvel i Randers«

Små fem år blev det til som cheftræner hos Randers FC for Thomas Thomasberg - torsdag blev en følelsesladet dag for ham, da han sagde farvel.

Artiklens øverste billede
Det gjorde ondt på Thomas Thomasberg, da han torsdag formiddag var rundt for at sige farvel i Randers FC, men som ny cheftræner i FC Midtjylland slipper han for at møde sin tidligere klub - de er nemlig i modsætning til midtjyderne med i Mesterskabsspillet. Foto: Flemming Linnebjerg

Hov, det her indhold benytter cookies

På denne plads ville vi rigtig gerne have vist dig indholdet, men det kan vi desværre ikke, da du har fravalgt cookies. Vil du se indholdet skal du acceptere Marketing og Statistik, det gør du her: opdater dit samtykke.

Torsdag morgen starter Thomas Thomasberg sin bil hjemme i Mejrup øst for Holstebro, som han har gjort så mange gange før.

Forude venter en køretur til Viborgvej i Randers, som han har kørt så mange gange før.

Denne torsdag er dog markant anderledes end alle de andre dage.

Mere som dette

Andre læser

Mest læste

Mest læste Finans

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.