• For abonnenter

Færdig efter to måneder: »Vi kunne ikke få tingene til at hænge sammen«

Efter kun halvanden måned har kendte restauratører kastet håndklædet i ringen og har lukket Randers' nye spisested.

Artiklens øverste billede
Mike Pabst (th.) og Silviu Comanescu var den mandlige del af de to par bag det nye madsted. Foto: Helle Elgaard Kvist

I april åbnede kendte restauratører det nye madsted »Yummy« ved busterminalen. Men nu er stedet lukket igen.

Lukningen kommer som lidt af en overraskelse, for bag stedet stod to succesfulde restauratørpar: Mike Pabst og Dorthe Bjørn, der også har Sejlklubben, Café Jens Otto og er medejere af Mokajen Street Food. Samt Silviu Comanescu og Ella, der driver streetfood-boden Conefusion og Café Coz.

Mere som dette

Andre læser

Mest læste

Mest læste Finans

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.