• For abonnenter

»Jeg elsker at kunne gå i genbrug og teste en trend af i min indretning«

Mia Mortensen synes egentlig, hun er ved at være i mål med indretningen af familiens villa fra 1950’erne i Fredericia. Men kælderen er fuld af møbler, der er for gode til at give slip på, og som hun gemmer til parrets drømmehus.

Artiklens øverste billede
Mia Mortensen holder meget af de klassiske 1950'er-detaljer, som hendes hus i Fredericia er fyldt med. Når hun vælger nye ting til hjemmet, er hun meget opmærksom på, at det passer til husets stil. Foto: Mia Mortensen

Siden Mia Mortensen og hendes mand købte den gamle jordmoderklinik fra 1950’erne i 2018, har de forskellige rum skiftet udtryk utallige gange. Som interiørfotograf bliver hun konstant eksponeret for nye tendenser, og hun elsker at eksperimentere og lege i sin egen indretning. Det er dog ikke nyproducerede møbler og tilbehør, der bliver indkøbt, når

Andre læser

Mest læste

Mest læste Finans

Giv adgang til en ven

Hver måned kan du give adgang til 5 låste artikler.
Du har givet 0 ud af 0 låste artikler.

Giv artiklen via:

Modtageren kan frit læse artiklen uden at logge ind.

Du kan ikke give flere artikler

Næste kalendermåned kan du give adgang til 5 nye artikler.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke gives videre grundet en teknisk fejl.

Ingen internetforbindelse

Artiklen kunne ikke gives videre grundet manglende internetforbindelse.

Denne funktion kræver Digital+

Med et Digital+ abonnement kan du give adgang til 5 låste artikler om måneden.

ALLEREDE ABONNENT?  LOG IND

Denne funktion kræver Digital+

Med et abonnement kan du lave din egen læseliste og læse artiklerne, når det passer dig.

Teknisk fejl

Artiklen kunne ikke tilføjes til læselisten, grundet en teknisk fejl.

Forsøg igen senere.

Del artiklen
Relevant for andre?
Del artiklen på sociale medier.

Du kan ikke logge ind

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, men vi har sørget for, at du har adgang til alt vores indhold, imens vi arbejder på sagen. Forsøg at logge ind igen senere. Vi beklager ulejligheden.

Du kan ikke logge ud

Vi har i øjeblikket problemer med vores loginsystem, og derfor kan vi ikke logge dig ud. Forsøg igen senere. Vi beklager ulejligheden.