*

Europa League 17/18:
Kvalificeringsrunde 4
17/8
FH Hafnarfjördur 1
-
2 Sporting Braga
-
24/8
Sporting Braga 3
-
2 FH Hafnarfjördur
-
17/8
Partizan Beograd 0
-
0 Videoton FC
-
24/8
Videoton FC 0
-
4 Partizan Beograd
-
17/8
FC PAOK Thessaloniki 3
-
1 Ostersunds FK
-
24/8
Ostersunds FK 2
-
0 FC PAOK Thessaloniki
-
16/8
FC Utrecht 0
-
0 Zenit St.Petersborg
-
24/8
Zenit St.Petersborg 2
-
0 FC Utrecht
-
17/8
NK Domzale 1
-
1 Olympique Marseille
-
24/8
Olympique Marseille 3
-
0 NK Domzale
-
17/8
FC Viktoria Plzen 3
-
1 AEK Larnaca FC
-
24/8
AEK Larnaca FC 0
-
0 FC Viktoria Plzen
-
17/8
FC Viitorul Constanta 1
-
3 RB Salzburg
-
24/8
RB Salzburg 4
-
0 FC Viitorul Constanta
-
17/8
Club Brügge 0
-
0 AEK Athen
-
24/8
AEK Athen 3
-
0 Club Brügge
-
17/8
AC Milan 6
-
0 Shkendija 79 Tetovo
-
24/8
Shkendija 79 Tetovo 0
-
1 AC Milan
-
17/8
SCR Altach 0
-
1 Maccabi Tel Aviv
-
24/8
Maccabi Tel Aviv 2
-
2 SCR Altach
-
17/8
Everton FC 2
-
0 HNK Hajduk Split
-
24/8
HNK Hajduk Split 1
-
1 Everton FC
-
17/8
Ludogorets Razgrad 2
-
0 FK Suduva Marijampole
-
24/8
FK Suduva Marijampole 0
-
0 Ludogorets Razgrad
-
17/8
AFC Ajax 0
-
1 Rosenborg BK
-
24/8
Rosenborg BK 3
-
2 AFC Ajax
-
17/8
FC Krasnodar 3
-
2 FK Red Star Belgrade
-
24/8
FK Red Star Belgrade 2
-
1 FC Krasnodar
-
17/8
FC BATE Borisov 1
-
1 FC Oleksandria
-
24/8
FC Oleksandria 1
-
2 FC BATE Borisov
-
17/8
NK Osijek 1
-
2 Austria Wien
-
24/8
Austria Wien 0
-
1 NK Osijek
-
17/8
NK Dinamo Zagreb 1
-
1 Skenderbeu Korce
-
24/8
Skenderbeu Korce 0
-
0 NK Dinamo Zagreb
-
17/8
Legia Warszawa 1
-
1 FC Sheriff Tiraspol
-
24/8
FC Sheriff Tiraspol 0
-
0 Legia Warszawa
-
17/8
CS Maritimo Madeira 0
-
0 Dynamo Kiev
-
24/8
Dynamo Kiev 3
-
1 CS Maritimo Madeira
-
17/8
Vardar Skopje 2
-
0 Fenerbahce
-
24/8
Fenerbahce 1
-
2 Vardar Skopje
-
17/8
Apollon Limassol FC 3
-
2 FC Midtjylland
-
24/8
FC Midtjylland 1
-
1 Apollon Limassol FC
-
17/8
Panathinaikos 2
-
3 Athletic Bilbao
-
24/8
Athletic Bilbao 1
-
0 Panathinaikos
-
Kvalificeringsrunde 3
27/7
AIK 1
-
1 Sporting Braga
-
3/8
Sporting Braga 2
-
1 AIK
-
27/7
Bordeaux 2
-
1 Videoton FC
-
3/8
Videoton FC 1
-
0 Bordeaux
-
27/7
Olimpik Donetsk 1
-
1 FC PAOK Thessaloniki
-
3/8
FC PAOK Thessaloniki 2
-
0 Olimpik Donetsk
-
27/7
Ostersunds FK 1
-
0 CS Fola Esch
-
3/8
CS Fola Esch 1
-
2 Ostersunds FK
-
27/7
FC Utrecht 0
-
0 KKS Lech Poznan
-
3/8
KKS Lech Poznan 2
-
2 FC Utrecht
-
27/7
Bnei Yehuda Tel Aviv 0
-
2 Zenit St.Petersborg
-
3/8
Zenit St.Petersborg 0
-
1 Bnei Yehuda Tel Aviv
-
27/7
SC Freiburg 1
-
0 NK Domzale
-
3/8
NK Domzale 2
-
0 SC Freiburg
-
27/7
Olympique Marseille 4
-
2 KV Oostende
-
3/8
KV Oostende 0
-
0 Olympique Marseille
-
27/7
AEK Larnaca FC 2
-
0 FC Dinamo Minsk
-
3/8
FC Dinamo Minsk 1
-
1 AEK Larnaca FC
-
27/7
CS Universitatea Craiova 0
-
1 AC Milan
-
3/8
AC Milan 2
-
0 CS Universitatea Craiova
-
27/7
Trakai FK 2
-
1 Shkendija 79 Tetovo
-
3/8
Shkendija 79 Tetovo 3
-
0 Trakai FK
-
27/7
KAA Gent 1
-
1 SCR Altach
-
3/8
SCR Altach 3
-
1 KAA Gent
-
27/7
Maccabi Tel Aviv 1
-
0 Panionios
-
3/8
Panionios 0
-
1 Maccabi Tel Aviv
-
27/7
Everton FC 1
-
0 MFK Ruzomberok
-
3/8
MFK Ruzomberok 0
-
1 Everton FC
-
27/7
Brøndby IF 0
-
0 HNK Hajduk Split
-
3/8
HNK Hajduk Split 2
-
0 Brøndby IF
-
27/7
FK Suduva Marijampole 3
-
0 FC Sion
-
2/8
FC Sion 1
-
1 FK Suduva Marijampole
-
27/7
FC Krasnodar 2
-
1 Lyngby
-
3/8
Lyngby 1
-
3 FC Krasnodar
-
27/7
FK Red Star Belgrade 2
-
0 Sparta Prag
-
3/8
Sparta Prag 0
-
1 FK Red Star Belgrade
-
27/7
FC Astra Ploiesti 0
-
0 FC Oleksandria
-
3/8
FC Oleksandria 1
-
0 FC Astra Ploiesti
-
27/7
PSV Eindhoven 0
-
1 NK Osijek
-
3/8
NK Osijek 1
-
0 PSV Eindhoven
-
27/7
Austria Wien 0
-
0 AEL Limassol FC
-
2/8
AEL Limassol FC 1
-
2 Austria Wien
-
27/7
NK Dinamo Zagreb 2
-
1 Odds BK
-
3/8
Odds BK 0
-
0 NK Dinamo Zagreb
-
27/7
FK Mlada Boleslav 2
-
1 Skenderbeu Korce
-
3/8
Skenderbeu Korce 6
-
3 FK Mlada Boleslav
-
27/7
Botev Plovdiv 0
-
0 CS Maritimo Madeira
-
3/8
CS Maritimo Madeira 2
-
0 Botev Plovdiv
-
27/7
SK Sturm Graz 1
-
2 Fenerbahce
-
3/8
Fenerbahce 1
-
1 SK Sturm Graz
-
27/7
Aberdeen FC 2
-
1 Apollon Limassol FC
-
3/8
Apollon Limassol FC 2
-
0 Aberdeen FC
-
27/7
Arka Gdynia 1929 3
-
2 FC Midtjylland
-
3/8
FC Midtjylland 2
-
1 Arka Gdynia 1929
-
27/7
Panathinaikos 1
-
0 FK Gabala
-
3/8
FK Gabala 1
-
2 Panathinaikos
-
27/7
Dinamo Bukarest 1
-
1 Athletic Bilbao
-
3/8
Athletic Bilbao 3
-
0 Dinamo Bukarest
-
Kvalificeringsrunde 2
13/7
FK Zeljeznicar 0
-
0 AIK
-
20/7
AIK 2
-
0 FK Zeljeznicar
-
13/7
Nomme Kalju FC 0
-
3 Videoton FC
-
20/7
Videoton FC 1
-
1 Nomme Kalju FC
-
13/7
Ostersunds FK 2
-
0 Galatasaray Istanbul
-
20/7
Galatasaray Istanbul 1
-
1 Ostersunds FK
-
12/7
Inter Baku 1
-
0 CS Fola Esch
-
20/7
CS Fola Esch 4
-
1 Inter Baku
-
13/7
Valletta FC 0
-
0 FC Utrecht
-
20/7
FC Utrecht 3
-
1 Valletta FC
-
13/7
Haugesund FK 3
-
2 KKS Lech Poznan
-
20/7
KKS Lech Poznan 2
-
0 Haugesund FK
-
13/7
AS Trencin 1
-
1 Bnei Yehuda Tel Aviv
-
20/7
Bnei Yehuda Tel Aviv 2
-
0 AS Trencin
-
13/7
Valur Reykjavik 1
-
2 NK Domzale
-
20/7
NK Domzale 3
-
2 Valur Reykjavik
-
13/7
Cork City FC 0
-
1 AEK Larnaca FC
-
20/7
AEK Larnaca FC 1
-
0 Cork City FC
-
13/7
FK Rabotnicki Skopje 1
-
1 FC Dinamo Minsk
-
20/7
FC Dinamo Minsk 3
-
0 FK Rabotnicki Skopje
-
13/7
IFK Norrkoping 2
-
1 Trakai FK
-
20/7
Trakai FK 7
-
4 IFK Norrkoping
-
13/7
Shkendija 79 Tetovo 3
-
1 HJK Helsinki
-
20/7
HJK Helsinki 1
-
1 Shkendija 79 Tetovo
-
13/7
SCR Altach 1
-
1 FC Brest
-
20/7
FC Brest 0
-
3 SCR Altach
-
13/7
Maccabi Tel Aviv 3
-
1 KR Reykjavik
-
20/7
KR Reykjavik 0
-
2 Maccabi Tel Aviv
-
13/7
Panionios 2
-
0 ND Gorica
-
20/7
ND Gorica 2
-
3 Panionios
-
13/7
MFK Ruzomberok 0
-
1 SK Brann
-
20/7
SK Brann 0
-
2 MFK Ruzomberok
-
13/7
Brøndby IF 2
-
0 Vaasa PS
-
20/7
Vaasa PS 2
-
1 Brøndby IF
-
13/7
HNK Hajduk Split 1
-
0 Levski Sofia
-
20/7
Levski Sofia 1
-
2 HNK Hajduk Split
-
13/7
FK Liepaja 0
-
2 FK Suduva Marijampole
-
20/7
FK Suduva Marijampole 0
-
1 FK Liepaja
-
13/7
Slovan Bratislava 0
-
1 Lyngby
-
20/7
Lyngby 2
-
1 Slovan Bratislava
-
13/7
FC Irtysh Pavlodar 1
-
1 FK Red Star Belgrade
-
20/7
FK Red Star Belgrade 2
-
0 FC Irtysh Pavlodar
-
13/7
FC Astra Ploiesti 3
-
1 Zira FK
-
20/7
Zira FK 0
-
0 FC Astra Ploiesti
-
13/7
NK Osijek 2
-
0 FC Luzern
-
20/7
FC Luzern 2
-
1 NK Osijek
-
13/7
Progres Niedercorn 0
-
1 AEL Limassol FC
-
20/7
AEL Limassol FC 2
-
1 Progres Niedercorn
-
13/7
FC Vaduz 0
-
1 Odds BK
-
20/7
Odds BK 1
-
0 FC Vaduz
-
13/7
Shamrock Rovers FC 2
-
3 FK Mlada Boleslav
-
20/7
FK Mlada Boleslav 2
-
0 Shamrock Rovers FC
-
13/7
FC Kairat Almaty 1
-
1 Skenderbeu Korce
-
20/7
Skenderbeu Korce 2
-
0 FC Kairat Almaty
-
13/7
Beitar Jerusalem 1
-
1 Botev Plovdiv
-
20/7
Botev Plovdiv 4
-
0 Beitar Jerusalem
-
13/7
SK Sturm Graz 0
-
1 FK Mladost Podgorica
-
20/7
FK Mladost Podgorica 0
-
3 SK Sturm Graz
-
13/7
Aberdeen FC 1
-
1 NK Siroki Brijeg
-
20/7
NK Siroki Brijeg 0
-
2 Aberdeen FC
-
13/7
Apollon Limassol FC 3
-
0 FC Zaria Balti
-
20/7
FC Zaria Balti 1
-
2 Apollon Limassol FC
-
13/7
Ferencvarosi TC 2
-
4 FC Midtjylland
-
20/7
FC Midtjylland 3
-
1 Ferencvarosi TC
-
13/7
FK Gabala 1
-
1 Jagiellonia Bialystok
-
20/7
Jagiellonia Bialystok 0
-
2 FK Gabala
-
Kvalificeringsrunde 1
29/6
FK Zeljeznicar 1
-
0 FK Zeta Golubovci
-
6/7
FK Zeta Golubovci 2
-
2 FK Zeljeznicar
-
29/6
KI Klaksvik 0
-
0 AIK
-
6/7
AIK 5
-
0 KI Klaksvik
-
29/6
Nomme Kalju FC 2
-
1 B36 Torshavn
-
6/7
B36 Torshavn 1
-
2 Nomme Kalju FC
-
29/6
Videoton FC 2
-
0 Balzan Youths
-
4/7
Balzan Youths 3
-
3 Videoton FC
-
29/6
FK Mladost Lucani 0
-
3 Inter Baku
-
6/7
Inter Baku 2
-
0 FK Mladost Lucani
-
29/6
CS Fola Esch 2
-
1 FC Milsami
-
6/7
FC Milsami 1
-
1 CS Fola Esch
-
29/6
Valletta FC 2
-
0 SS Folgore/Falciano
-
6/7
SS Folgore/Falciano 0
-
1 Valletta FC
-
29/6
Haugesund FK 7
-
0 Coleraine FC
-
6/7
Coleraine FC 0
-
0 Haugesund FK
-
29/6
KKS Lech Poznan 4
-
0 FK Pelister Bitola
-
6/7
FK Pelister Bitola 0
-
3 KKS Lech Poznan
-
29/6
AS Trencin 5
-
1 FC Torpedo 2008 Kutaisi
-
6/7
FC Torpedo 2008 Kutaisi 0
-
3 AS Trencin
-
29/6
FK Ventspils 0
-
0 Valur Reykjavik
-
6/7
Valur Reykjavik 1
-
0 FK Ventspils
-
29/6
NK Domzale 2
-
0 FC Flora Tallinn
-
6/7
FC Flora Tallinn 2
-
3 NK Domzale
-
29/6
Tallinna FC Levadia 0
-
2 Cork City FC
-
6/7
Cork City FC 4
-
2 Tallinna FC Levadia
-
29/6
AEK Larnaca FC 5
-
0 Lincoln Red Imps FC
-
6/7
Lincoln Red Imps FC 1
-
1 AEK Larnaca FC
-
29/6
Tre Penne 0
-
1 FK Rabotnicki Skopje
-
6/7
FK Rabotnicki Skopje 6
-
0 Tre Penne
-
29/6
FC Dinamo Minsk 2
-
1 NSI Runavik
-
6/7
NSI Runavik 0
-
2 FC Dinamo Minsk
-
29/6
IFK Norrkoping 5
-
0 FC Prishtina
-
6/7
FC Prishtina 0
-
1 IFK Norrkoping
-
29/6
FC St. Johnstone 1
-
2 Trakai FK
-
6/7
Trakai FK 1
-
0 FC St. Johnstone
-
29/6
Shkendija 79 Tetovo 3
-
0 FC Dacia Chisinau
-
6/7
FC Dacia Chisinau 0
-
4 Shkendija 79 Tetovo
-
29/6
Gap Connahs Quay 1
-
0 HJK Helsinki
-
6/7
HJK Helsinki 3
-
0 Gap Connahs Quay
-
29/6
FC Chikhura Sachkhere 0
-
1 SCR Altach
-
6/7
SCR Altach 1
-
1 FC Chikhura Sachkhere
-
29/6
Maccabi Tel Aviv 2
-
0 KF Tirana
-
6/7
KF Tirana 0
-
3 Maccabi Tel Aviv
-
29/6
KR Reykjavik 0
-
0 Seinajoen JK
-
6/7
Seinajoen JK 0
-
2 KR Reykjavik
-
29/6
Shirak Gyumri FC 0
-
2 ND Gorica
-
6/7
ND Gorica 2
-
2 Shirak Gyumri FC
-
29/6
FK Vojvodina 2
-
1 MFK Ruzomberok
-
6/7
MFK Ruzomberok 2
-
0 FK Vojvodina
-
29/6
Vaasa PS 1
-
0 NK Olimpija Ljubljana
-
6/7
NK Olimpija Ljubljana 0
-
1 Vaasa PS
-
29/6
Levski Sofia 3
-
1 FK Sutjeska Niksic
-
6/7
FK Sutjeska Niksic 0
-
0 Levski Sofia
-
29/6
Crusaders Belfast 3
-
1 FK Liepaja
-
6/7
FK Liepaja 2
-
0 Crusaders Belfast
-
29/6
FC Shakhter Soligorsk 0
-
0 FK Suduva Marijampole
-
6/7
FK Suduva Marijampole 2
-
1 FC Shakhter Soligorsk
-
29/6
Pyunik Yerevan FC 1
-
4 Slovan Bratislava
-
6/7
Slovan Bratislava 5
-
0 Pyunik Yerevan FC
-
29/6
Lyngby 1
-
0 Bangor City
-
6/7
Bangor City 0
-
3 Lyngby
-
29/6
FC Irtysh Pavlodar 1
-
0 FC Dunav Ruse
-
6/7
FC Dunav Ruse 0
-
2 FC Irtysh Pavlodar
-
29/6
FK Red Star Belgrade 3
-
0 Floriana FC
-
6/7
Floriana FC 3
-
3 FK Red Star Belgrade
-
29/6
Zira FK 2
-
0 Differdange FC 03
-
6/7
Differdange FC 03 1
-
2 Zira FK
-
29/6
UE Santa Coloma 0
-
2 NK Osijek
-
6/7
NK Osijek 4
-
0 UE Santa Coloma
-
29/6
Rangers FC 1
-
0 Progres Niedercorn
-
4/7
Progres Niedercorn 2
-
0 Rangers FC
-
29/6
St Josephs FC 0
-
4 AEL Limassol FC
-
6/7
AEL Limassol FC 6
-
0 St Josephs FC
-
29/6
Bala Town 1
-
2 FC Vaduz
-
6/7
FC Vaduz 3
-
0 Bala Town
-
29/6
Odds BK 3
-
0 Ballymena United
-
6/7
Ballymena United 0
-
2 Odds BK
-
29/6
Stjarnan Gardabae 0
-
1 Shamrock Rovers FC
-
6/7
Shamrock Rovers FC 1
-
0 Stjarnan Gardabae
-
29/6
FC Kairat Almaty 6
-
0 FK Atlantas Klaipeda
-
6/7
FK Atlantas Klaipeda 1
-
2 FC Kairat Almaty
-
29/6
Skenderbeu Korce 1
-
0 Sant Julia
-
6/7
Sant Julia 0
-
5 Skenderbeu Korce
-
29/6
Beitar Jerusalem 4
-
3 SC Vasas Budapest
-
6/7
SC Vasas Budapest 0
-
3 Beitar Jerusalem
-
29/6
Partizani Tirana 1
-
3 Botev Plovdiv
-
6/7
Botev Plovdiv 1
-
0 Partizani Tirana
-
29/6
FK Mladost Podgorica 1
-
0 Gandzasar Kapan FC
-
6/7
Gandzasar Kapan FC 0
-
3 FK Mladost Podgorica
-
29/6
NK Siroki Brijeg 2
-
0 FC Ordabasy
-
6/7
FC Ordabasy 0
-
0 NK Siroki Brijeg
-
29/6
FC Zaria Balti 2
-
1 FK Sarajevo
-
6/7
FK Sarajevo 7
-
7 FC Zaria Balti
-
29/6
Ferencvarosi TC 2
-
0 FK Jelgava
-
6/7
FK Jelgava 0
-
1 Ferencvarosi TC
-
29/6
FC Midtjylland 6
-
1 Derry City FC
-
6/7
Derry City FC 1
-
4 FC Midtjylland
-
29/6
FC Dinamo Batumi 0
-
1 Jagiellonia Bialystok
-
6/7
Jagiellonia Bialystok 4
-
0 FC Dinamo Batumi
-
Aktuelle kampe - Europa League Gruppe B
19.10.2017
Dynamo Kiev - BSC Young Boys Bern   2 - 2
19.10.2017
Skenderbeu Korce - Partizan Beograd   0 - 0
19.10.2017
1899 Hoffenheim - Basaksehir FK   3 - 1
19.10.2017
Sporting Braga - Ludogorets Razgrad   0 - 2
19.10.2017
FC Sheriff Tiraspol - Lokomotiv Moskva   1 - 1
02.11.2017
SK Slavis Prag - Villarreal CF
02.11.2017
Maccabi Tel Aviv - FC Astana
02.11.2017
BSC Young Boys Bern - Dynamo Kiev
02.11.2017
Partizan Beograd - Skenderbeu Korce
02.11.2017
Ludogorets Razgrad - Sporting Braga

KAMP- OG MÅLSTATISTIK - EUROPA LEAGUE GRUPPE A
 
I ALT
HJEMMEHOLD
UDEHOLD
Kampe
61
Sejre
47
30 (47%)
17 (28%)
Uafgjort
15
15 (23%)
12 (20%)
Nederlag
48
18 (30%)
30 (52%)
Point pr. kamp
2,56
1,67
1,07
Mål
390
219
171
Mål pr. kamp
6,39
3,48
2,9
Cleansheets
90
51
39

Spillerstatistik - Europa League Gruppe A
 
SPILLER
KLUB
MÅL
1
Zenit St.Petersborg
5
2
Zenit St.Petersborg
4
3
AC Milan
4
4
Nice
4
5
Real Sociedad
4
6
Dynamo Kiev
3
7
Fotbal Club FCSB
3
8
Real Sociedad
3
9
Lokomotiv Moskva
3
10
BSC Young Boys Bern
3

Ingen information tilgængelig
Klub:
Fødselsdato:
Højde:
Vægt:
Trøjenummer:
Position:

INTERNATIONAL FODBOLD
Landshold:
Ligaer:
Turneringer:


Annonce
Annonce
TV
Annonce
TV anbefaler
Annonce

Jyllands-Posten anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og målrette annoncer. Når du fortsætter med at bruge websitet, accepterer du samtidig brugen af cookies. Læs mere om vores brug her